The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tahinciler Pazarı Yenileniyor

tahincilerpazarı 1

Bozkır’ın yöresel lezzetlerinden olan Bozkır Tahinini üreten firmaların doğrudan satış noktası olarak kullanılan pazar yenilenerek daha modern ve kullanışlı hale getiriliyor. Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Bozkır’a özgü tahinciler çarşısı oluşturulmuş olacak.

           Belediyeye ait olan tahinciler pazarında tadilat çalışmasının tamamlandığını ve dış cephe sağlıklaştırılmasının yapıldığını, akabinde de tek tip tente çalışmasının yapıldığını belirten Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi. Çalışma kapsamında tahinciler pazarına tek tip tabela çalışması yapılacağını da sözlerine ekleyen Başkan Saygı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “asırlardır ilçemizde üretilen ve bir marka haline gelmiş olan Bozkır Tahinimize yakışır bir tahinciler pazarını ilçemize kazandırıyoruz. Belediyemize ait olan dükkanlarımızda faaliyet gösteren kiracılarımızla birlikte el ele vererek bu dükkanlarımızda tadilat çalışmasını ve cephe sağlıklaştırmasını tamamladık. Aynı zamanda 9 dükkanımızda tek tip tente çalışması yaptık. Bu çalışmalarımız neticesinde tahinciler pazarımız daha modern ve kullanışlı hale geldi. Yine aynı şekilde buradaki dükkanlarımızın kiracılarıyla el ele vererek tek tip tabela uygulamasını da hayata geçireceğiz. Çalışmalarımız tamamlandığında ilçemize yakışır bir tahinciler pazarını ilçemize hep birlikte kazandırmış olacağız. Tüm bu çalışmalarımıza destek veren kiracılarımıza yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

           Asırlardır ilçede üretilerek gelenekselleşen ve bir marka haline gelen Bozkır Tahinine coğrafi işaret başvurusunda bulunduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Saygı, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Bozkır Tahini ilçemizin en önemli değerlerinden birisidir. Asırlardır su değirmenlerinde özenle imal edilen Bozkır Tahininin hak ettiği değeri alması, dünya çapında markalaşması için önemli bir adım atarak resmi olarak coğrafi işaret tescil başvurusunda bulunduk. Başvurumuzun neticesini yakın zaman içerisinde inşallah alacağız ve hep birlikte bu değerimize daha güçlü bir şekilde sahip çıkmış olacağız, geleneğimizi gelecek nesillere güvenle aktaracağız. Bu çalışmamızın da ilçemize şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

tahincilerpazarı 2

Yazdır e-Posta

Aygır Pınarının Cazibesi Artacak

aygırtuvaletler 1

2016 yılında C tipi mesire alanı olarak tescillenen ve yeşil dokuya uygun olarak yapılan düzenleme çalışmasıyla daha kullanışlı hale gelen bölgenin incisi Aygır Pınarının cazibesi artıyor. Mesire alanında yer alan mescit ve tuvaletlerde düzenleme çalışması yürütün Bozkır Belediyesi ekipleri, düzenleme çalışmasında sona geldi.

           Çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi alan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, Aygır Pınarının Konya’nın ve Bozkır’ın incisi olduğunu, bu alanın cazibesinin gün geçtikçe daha da arttığını söyledi. Yapılan ve yapılacak olan düzenleme çalışmalarıyla Aygır Pınarının mesire alanının cazibesinin daha da artacağını sözlerine ekleyen Başkan Saygı, “2016 yılında C tipi mesire alanı olarak tescillenen ve yapılan düzenleme çalışmalarıyla daha kullanışlı hale gelen mesire alanımızı daha da kullanışlı hale getirmek için ekiplerimizle birlikte çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Mesire alanımızda yer alan mescidimizi daha kullanışlı hale getirmemizin yanında alanda yer alan atıl durumda olan tuvaletlerimizi de yenileyerek daha kapasiteli ve daha kullanışlı bir tuvaleti de mesire alanımıza kazandırıyoruz” dedi.

           Aygır Pınarı mesire alanının içinde yürüyüş alanları oluşturacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Saygı, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “mesire alanımızı sadece piknik ve kamp alanı olarak değil, yürüyüş ve gezinti yapılabilecek bir yer olarak da düşünüyoruz. Bu kapsamda belirlediğimiz alanlarda yürüyüş alanları oluşturacağız. Oluşturacağımız alanla birlikte hem günübirlik piknik, hem kamp hem de yürüyüş yapılarak misafirlerimizin doğayla iç içe olmasını sağlayacağız. Geçtiğimiz aylarda yine bu bölgede mesire alanımızın hemen yanına 3.500 m²lik alana dikimini gerçekleştirdiğimiz lavantalarımızın da meyvelerini inşallah önümüzdeki senelerde alacağız. Lavanta bahçemizden verim almaya başladığımızda Aygır Pınarı, bölgemizin ve Konya’mızın en önemli doğal yerlerinden biri haline gelmiş olacak, cazibesiyle adından söz ettirecektir” diye konuştu.

aygırtuvaletler 2

Yazdır e-Posta