The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Başkan Akyürek, Bozkır yatırımlarını yerinde inceledi.

 

Başkan Akyürek, Bozkır yatırımlarını yerinde inceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Yatırım Hamlesi programları kapsamında Bozkır'da KOMEK ve Medeniyet Okulu'nun dönem açılışını gerçekleştirerek, Bozkır Çayı Çevre Düzenlemesi, prestij cadde, modern taksi durakları gibi çok sayıda yatırımda incelemelerde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Yatırım Hamlesi programları kapsamında Bozkır İlçesi'nde çeşitli yatırımları inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

"BOZKIR BİZİM İÇİN ÖNEMLİ BİR MERKEZ”

Bozkır'ı çok önemsediklerini ve ilçenin bölge için önemli bir merkez olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Bozkır’ı çok önemsediklerini belirterek, Bozkır'ın bulunduğu yer bakımından geniş bir alana hitap ettiğini, Büyükşehir Belediyesi olarak kendilerinin de ellerinden geldiği kadar ilçeye hizmet ettiklerini söyledi.


MEDENİYET OKULU'NUN DÖNEM AÇILIŞI YAPILDI
Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gül ile birlikte ilk olarak ilçedeki Medeniyet Okulu dönem açılışı programına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, medeniyetimizin hayata dair bizlere neler söylediğini anlatmak için bu programları yaptıklarını söyledi. Medeniyet Okulu'nun Konya'nın dört bir yanında tüm çocuklara hitap eden programlar yaptığını belirten Başkan Akyürek, projede emek veren herkese teşekkür etti.
"KONYA'NIN EN YAYGIN EĞİTİM FAALİYETİ KOMEK'TİR”
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) Bozkır şubesinin dönem açılışına da katılan Başkan Akyürek, KOMEK'e 2004'ten bu yana yapılan kayıt sayısının 512 bini geçtiğini, 16 yaşından küçüklerin kayıt yaptığı Genç KOMEK'le birlikte bu sayının 600 bini aştığını söyledi. Başkan Akyürek; "Konyamızın en yaygın eğitim faaliyeti KOMEK'tir. Biz, Konyamıza, insanımıza hizmet ediyoruz. Türkiye'de Meslek Edindirme Kursları'nı Milli Eğitim Bakanlığı ile sertifikalı hale getiren ilk il İstanbul ile birlikte Konya'dır. Yine Meslek Edindirme Kurslarımızı Milli Eğitim ve Halk Eğitimle daha güçlü hale getirdik” ifadelerini kullandı.
"KOMEK ULUSAL BİR MARKA HALİNE GELDİ”
31 ilçede sürdürülen KOMEK eğitimleri sayesinde vatandaşın sosyo – kültürel seviyesinin artığına vurgu yapan Başkan Akyürek, konuşmasını şöyle sürdürdü:
"Bozkır KOMEK'e 700'den fazla kayıt olmuş. 31 ilçemizde yürüttüğümüz bu faaliyetlerimizle sosyo-kültürel seviyesini yükseltme ve arttırma, şehircilik standartlarını şehrimizin her bölgesinde oluşturma amacı taşıyoruz. KOMEK, ülke genelinde ulusal bir marka haline geldi, hatta uluslararası alana taşıdığımız faaliyetlerimiz oldu ve yurtdışında zaman zaman şubeler de açtık.”

KOMEK ile birlikte ilçede önemli derecede sosyal hareketliliği sağladıklarının altını çizen Başkan Gün, “KOMEK, ilk faaliyete açıldığında 126 kursiyerimiz vardı. Bugün 700’ün üzerinde kursiyere eğitim veriliyor. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte İlçemizde önemli derecede sosyal hareketlilik sağlayarak vatandaşlarımızın sosyal yaşantısına katkıda bulunduk. Bundan sonraki dönemlerde de daha çok katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BOZKIR ÇARŞAMBA ÇAYI ÇEVRE DÜZENLEMESİ YATIRIMI
Başkan Akyürek, Bozkır programı kapsamında Bozkır Çarşamba Çayı Çevre Düzenleme yatırımını da yerinde inceledi. Söz konusu yatırımın ilçeye ve bölgeye güzel bir renk kattığını söyleyen Başkanı Tahir Akyürek, "Bozkır'da önemli yatırımlar yaptık. Ama bizce Bozkır'daki en önemli çalışma, Grup Suyu İçme Çalışması ve Bozkır Çayı Çevre Düzenleme çalışmalarıdır. Çünkü Bozkır Çayı, ilçemiz için önemli bir şans. Burada her zaman bir su akışı var. Burada ilçe belediyemizle birlikte güzel bir çalışma ortaya koyacağız. Ana geçiş köprüsünün restorasyon çalışması gayet güzel olmuş. Oradaki genişletme ve teras çalışması ayrı bir renk katmış. Çevre, meydan ve oturma alanlarının düzenlemesi ile bent ve regülatörlerle burası aslında kayık ve sandalların yüzebileceği bir yer sağlanabilir. Bu proje üç aşamalı bir proje. İleride Konya'dan buraya tekne gezisi yapılabilecek bir çalışma düşünülüyor. İnşallah onlar da kısa sürede hayata geçirilir diye düşünüyoruz” dedi.

Proje üzerinde 2 yıldır çalıştıklarını dile getiren Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, projenin hayata geçirilmesinde büyük emekleri bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve tüm daire başkanlarına teşekkür etti. Projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgenin adeta cazibe merkezi olacağını vurgulayan Başkan Gün, projenin tamamlanmasıyla birlikte il merkezinden ve şehir dışından çok sayıda yerli ve yabancı turistlerin Antalya ve Konya geçiş güzergahında vakit geçirebileceği önemli bir ilçe haline geleceklerini söyledi.

BOZKIR KONAĞI AÇILDI
Restorasyonu tamamlanan binada yapılan ve içerisinde Şehir Müzesi'nin de bulunduğu Bozkır Konağı'nın da açılışını gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daha sonra konağı gezerek projede yürütülen faaliyetler hakkında Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün'den bilgi aldı.

Konağın alt kısmında Tarihi Kentler Birliği ile birlikte proje geliştirdiklerini ve bu proje çerçevesinde birlikte bu alanı müzeye dönüştüreceklerini söyleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, bu alanın Bozkır’ın tarihiyle, kültürüyle, misyonuyla uyuşan bir yapı olacağını vurguladı.
BAŞKAN AKYÜREK, PRESTİJ CADDEYİ İNCELEDİ
İlçeye kazandırılan prestij caddeleri de inceleyen Başkan Akyürek; "İlçe belediyemizin de katkıları ile şehir girişinden merkezine ve çıkışına kadar; andezit kaldırımı, çevre düzenlemesi ve aydınlatması ile ve birinci sınıf asfaltı ile önemli bir hizmete imza attık. Daha önce kaldırımı bile olmayan caddelerde şu anda andezit ve küp granit kaldırımlarla, trafik çizgileri ile ilçemiz son derece modern bir görünüme sahip oldu. Her şey ilçemiz, şehrimiz için” şeklinde konuştu.

Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, ana caddede uygulanan kaldırım çalışmalarını, ilçe tarihi boyunca kaldırım çalışmansın olmadığı hastane ve üniversite yolu güzergahı boyunca devam ettirerek vatandaşların güvenli yaya yolu kullanmasını sağladıkları söyledi.
YENİLENEN BOZKIR TAKSİ DURAĞINDA İNCELEME
Başkan Akyürek, daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından tüm ilçelerde olduğu gibi Bozkır'da da yenilenen taksi duraklarını inceleyerek taksici esnafı ile sohbet etti. Konya genelindeki tüm taksi duraklarının yenilendiğini, duraklarda tek format ve aynı sistem uyguladıklarını söyleyen Başkan Akyürek, "Bugüne kadar 28 ilçemizde 103 taksi durağımızı yeniledik. Aynı zamanda yine Konya'nın tamamında otobüs duraklarını da yeniliyoruz. Bozkır'da da bu çalışmamız başladı. Ben, tüm esnaflarımıza hayırlı kazançlar diliyorum” dedi.

tahirakyurek2017 10

tahirakyurek2017 1

tahirakyurek2017 2

tahirakyurek2017 3

tahirakyurek2017 7

tahirakyurek2017 8

tahirakyurek2017 9

tahirakyurek2017 10

tahirakyurek2017 11

tahirakyurek2017 12

tahirakyurek2017 13

tahirakyurek2017 14

tahirakyurek2017 15

tahirakyurek2017 16

tahirakyurek2017 18

tahirakyurek2017 19

tahirakyurek2017 21

tahirakyurek2017 23

Yazdır e-Posta