The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Kudüs, Müslümanların ilk mabedi, kırmızı çizgisi, her şeyidir.

ibrahimgunmakamda

Kudüs, Müslümanların ilk mabedi, kırmızı çizgisi, her şeyidir
Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, ABD’nin, Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanımasının ve Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklamasının ardından, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de, Konya’da ve Bozkır’da tepkilerini dile getirdiklerini ve bu kararı Bozkır Belediye Meclisince kınadıklarını belirtti.
Başkan Gün mesajlarında şu ifadelere yer verdi, “"Kudüs tarih içerisinde 3 büyük dine sırasıyla ev sahipliği yapmış önemli bir merkezdir. Son olarak İslam aleminin en değerli 3 Şehrinden biridir. Manevi dünyamızda çok özel bir yeri olan Kudüs biz Müslümanların izzeti, onuru olma yanında Miraç'ın ev sahibi ve ilk kıblemizdir.
Kudüs Birleşmiş Milletler ve Uluslararası antlaşmalar ile teminat altına alınmış bir şehirdir. ABD ve İsrail'in bir oldu bitti ile kırmızı çizgimiz olan Kudüs'ü Başkent olarak ilan etmeleri asla kabul edilemez. Zira Kudüs sadece Filistinlilerin değil dünyadaki tüm Müslümanların ortak davasıdır. Bu nedenle ABD Başkanının sadece kendi çıkarları adına orta doğuyu ve dünyayı kaos ortamına sürükleyecek bu kararını şiddet ile kınıyorum. ABD’nin en yakın zamanda bu skandal kararından vazgeçmesini temenni ediyorum” dedi.

Yazdır e-Posta