The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır'da İstişare Toplantıları Devam Ediyor

tahinureticitop2018

Şehir Buluşmaları kapsamında devam eden istişare toplantılarında tahin üretimi yapan üreticilerle istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Bozkır Belediyesi tarafından düzenlenen ve Bozkır Tahini üreten firmalarla yapılan istişare toplantısına, Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli, Göktepe Tahinleri, Mehmet Çavuş Tahinleri, Güleroğlu Tahinleri, Asım Çavuş Tahinleri, Kalaycıoğlu Tahinleri firma sahipleri katıldı.

        Bozkır Tahini üreticilerinin görüşlerini, istek ve taleplerini iletmesinin akabinde konuşan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır Tahininin ilçenin en önemli ekonomik girdisini oluşturan üretim dallarından birisi olduğunun altını çizdi. Endüstriyel üretimin Bozkır’a bu yıl getirisi 539 ton tahindir. Bu demek oluyor ki Bozkır’a sıcak para girişi bu alanda iyi seviyededir. Ancak ilçemizin daha da kalkınması, özellikle ekonomik anlamda kalkınması üreticilerimizin elinden geçmektedir. Üreticilerimizin daha çok üretmesi, daha çok pazara yayılması, ilçemiz ekonomisine önemli katkı yapacaktır. Bu konuda üzerimize düşen görev ne ise yerine getirmek için hazırız. Gerek üretim anlamında, gerek pazarlama anlamında her türlü destek vermeye hazırız” diye konuştu.

        Tahin üreticilerinin Bozkır’ın sorunları ve bu sorunların çözümü hakkında görüşlerini bildirmesinin ardından konuşmasına devam eden Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, “birçok vatandaşımızdan konut talepleri almaya başladık. Bize ve ilçe teşkilatımıza bu konuda bir hayli istek gelmeye başladı. Vatandaşlarımızın bu isteklerine karşı elbette ki duyarsız kalmayacağız. 2. Etap TOKİ konutları inşallah bu yıl sonuna kadar bitecek. 3. Etap TOKİ konutları için İmar Müdürlüğümüze talimatı verdim ve müdürümüz hemen araştırmalarına başladı. Yakın zamanda talep toplamaya başlayacağız. İstediğimiz talep sayısına ulaşırsak 3. Etap TOKİ konutları için girişimlerimizi hızlı bir şekilde yapacağız” diye konuştu.

        Bozkır’ımıza Bir Rehabilitasyon Merkezi Kazandıralım

Bozkır’ın bir rehabilitasyon merkezine sahip olması gerektiğini söyleyen Başkan Gün, konuşmalarına şu şekilde devam etti, “Bozkır’ımızı dahi ileriye taşıyacak olan projeler arasında bir rehabilitasyon merkezinin etkili olacağını düşünüyoruz. Ayrıca ilçemizin son zamanlarda artan önemli ihtiyaçlarından bir tanesi olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda Bozkırlı işadamlarımıza büyük görevler düşüyor. İnşallah bu konuda Bozkır’ımıza bir yatırım yapacaklarına inanıyorum. Arsa temininden, alt yapı ve üst yapı çalışmasına kadar belediyemizin tüm imkanlarını böyle bir yatırımda kullanmaya hazırız” diye konuştu.

        İlçe merkezinde yatırımların hemen hemen tamamlandığını da sözlerine ekleyen Başkan Gün, bu yıl itibariyle başlayacak olan 3 prestij projeyle birlikte ilçe merkezindeki yatırımların tamamlanacağına dikkat çekti. Başkan Gün, “Mezbahane projesinin onaylandı ve önümüzdeki aylarda yapımına başlanılacak. İlçemizin belki de en önemli ihtiyaçlarından bir tanesini gidermiş olacağız. Bunun yanında yetiştirebilirsek, imkanlarımız el verirse mezbahanenin yanına hayvan pazarı oluşturmak istiyoruz. Bunun yanında rekreasyon projesiyle ilçemizin cazibesi artacak. İnşallah bu projemiz de bu yıl itibariyle faaliyete geçecek. Diğer bir prestij projemiz olan otogarımız ise inşallah bu yıl itibariyle ihaleye çıkacak. Otogar ile birlikte ilçe merkezindeki büyük araçlardan kaynaklanan trafik sıkışmasının önüne geçeceğiz. İlçe merkezinde uzun ve geniş araçlara kısıtlama getireceğiz. Bu 3 prestij projemizin tamamlanmasıyla birlikte ilçe merkezimizdeki yatırımları bitirmiş olacağız” diye konuştu.

Yazdır e-Posta