The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır'da muhtarlarla istişare toplantısı yapıldı

 

2018muhtaristisare 2Bozkır Kaymakamı Fahri Onay ve Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı gerçekleştirdi.

          Bozkır Belediyesi yeni konferans salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısında Bozkır İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bozkır İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bozkır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü faaliyet raporu sundu.

          Faaliyet raporlarının sunumundan sonra konuşan Bozkır Kaymakamı Fahri Onay, istişare toplantısının amacının mahallelerdeki sorunların istişare edilmesi, eğitim, sağlık ve üretim desteklemeleri gibi konularda Bozkır’ın sorunlarını en aza indirebilme gayreti olduğu söyledi. Yapılan istişare toplantısı vesilesiyle de toplantıya katılan muhtarların 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutladı.

          Bozkır Kaymakamı Fahri Onay’ın konuşmalarından sonra gündeme ilişkin konulara değinen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, muhtarlarla birlikte 4,5 yılda mahallelerde önemli çalışmalar yaptıklarını, bu çalışmaların hala devam ettiğini söyledi. Muhtarların herhangi bir parti çatısı altında olmadan seçildiğini, bu bağlamda muhtarların ayrı bir yere sahip olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Gün, tüm muhtarların muhtarlar gününü kutladı.

          Olmaz Denilen İşleri Yaptık

Bozkır’da hayal olan, olmaz denilen, imkansız denilen hizmetleri 4,5 yıllık kısa bir sürede hayata geçirdiklerini vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün sözlerine şu şekilde devam etti, “Bozkır’da olmaz denilen doğalgazı ilçemize getirdik. Bozkır’ımıza 4 yıllık yeni bölümler getirdik. 4,5 yıl önce hayal olan projeleri bugün bir bakmışız hayata geçirmişiz. Evet, doğalgaz ilçemiz için olmazsa olmazdı. Milletvekilimiz Sayın Ziya Altunyaldız’ın öncülüğünde ilçemizi doğalgaza kavuşturduk. Kasım ayı içerisinde 519 konuta doğalgaz temini sağlanacak. Baktığımızda bu rakam ilçemizin %30’una tekabül ediyor. 4,5 sene önce bu bir hayaldi ve hayalimizi gerçeğe dönüştürdük. Yine baktığımızda ilçemize 4 yıllık yeni bölümlerin gelmesi, 4,5 yıl önce hayaldi ama bugün 4 yıllık bölümlerimiz Meslek Yüksek Okulumuzda eğitime başladı. Bugün öğrenci sayımız bine yaklaşıyor ve ilerleyen dönemlerde bu sayı artarak devam edecek. Bunun yanında 4,5 yıl önce Bozkır’a gençlik merkezi yapılır mı denildiğinde herkes olmaz, yapılamaz diyordu. Bugünümüze baktığımızda gençlik merkezimiz tamamlanmış ve yakın zamanda faaliyetlerine başlayacak. Bu çalışmalarımıza daha birçok çalışmayı sıralayabilirim. Ama bu güne kadar yaptığımız en önemli çalışma olarak gördüğüm bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. 1781 yılında yapılmış tarihi bir çeşme, Bozkır’ın arka sokaklarında binaların arasında kaybolmuş, toprağın altında kalmış, sadece tepesi görünüyor. Kimsenin bundan haberi yok. Biz bu çeşmeyi bulduk, kitabesini de belediyenin deposunda bulduk. O çeşmeyi oradan çıkardık ve tüm ihtişamıyla orijinalliği bozulmadan restoresini gerçekleştirip anıt meydanına yerleştirdik. Bu çalışmayı önemli sayıyorum. Çünkü 1781 yılında Mehmet Fazullah Efendi tarafından yaptırılan bir çeşme sayesinde, Fazullah Efendi hayırla yad ediliyor. Bizim de tek gayemiz hayırla yad edilebilmektir. Bozkır’a kalıcı eserler kazandırdık, bu kalıcı eserler gibi bizler de hayırla yad edileceğimizi ümit ediyorum. Çünkü, tekrardan belirtmem gerekirse 4,5 yılda olmaz denilen işler yaptık, yapılmaz, Bozkır’a bu hizmet gelmez dedikleri hizmeti getirdik. Yaptığımız çalışmaları günü geçiştirmek için değil, kalıcı olması için yaptık. Bozkır’ın çehresini değiştirdik” diye konuştu.

2018muhtaristisare 1

Yazdır e-Posta