Tüm Haberler

BAŞKAN ALTAY BOZKIR ESNAFI VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

bsehir2018uialtay 9

Uğur İbrahim Altay: İlçelerimizin cazibesi gün geçtikçe artıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe buluşmaları kapsamında gittiği Bozkır'da yatırımları inceleyerek ilçe halkıyla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Bozkır Aile Sanat ve Eğitim Merkezi'ni de ziyaret eden Başkan Altay, son 5 yılda Bozkır'a 77 milyon lira yatırım yaptıklarını, Konya ile birlikte Bozkır'ın cazibesinin de gün geçtikçe arttığını dile getirdi.
BAŞKAN ALTAY BOZKIR ESNAFI VE VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Bozkır programı kapsamında ilk olarak ilçe esnafını ziyaret ederek Bozkırlılarla bir araya gelen Altay, daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen, ilçenin çehresini değiştirecek Çarşamba Çayı Rekreasyon Projesi'nde Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün ve Ak Parti Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli ile birlikte incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi'nin son 5 yılda Bozkır'a 77 milyon liralık yatırım yaptığını kaydeden Başkan Altay, "Bu ziyaretimizde de hem devam eden işlerimizi hem de bitmiş projelerimizi kontrol ediyoruz. Çarşamba Çayı Rekreasyon Projemiz ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 3 milyon liralık bir yatırım ilçemizin çehresini değiştirecek ve burası bir mesire alanına dönüşecek. Konya ile birlikte Bozkır'ın cazibesi de gün geçtikçe artıyor. Hizmetlerimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bozkır’ın son 5 yılda 15 yıllık hizmetleri aldığına değinen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, “Bozkır, 5 yılda 15 yıllık hizmetleri aldı. Bozkır’a değer katacak Çarşamba Çayı Rekreasyon Projesi, Bozkır’ın prestiji saydığımız projemiz, seçim beyannamemizde de bulunan bu projemiz tamamlandıktan sonra ilçemize değer katacak. Bunun yanında devam eden çalışmalarımızdan olan modern mezbahane ve kütüphane yıl sonuna kadar tamamlanmış ve faaliyete geçmiş olacak. Doğalgaz projemiz halen devam ediyor ve kasım ayı sonunda 519 konuta ilk gazın verilmesi planlanıyor. Bozkır’ımız gün geçtikçe gelişmeye, değişmeye, hak ettiği projeleri bu dönemle birlikte aldı, almaya da devam edecek. Rekreasyon projemizi hayata geçiren önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’a, ve Büyükşehir Belediyemiz Daire Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Abdurrahman Tüzün, Mehmet Ümütlü ve AK Parti Bozkır İlçe Başkanı Memduh Çelmeli ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Bozkır Aile Sanat ve Eğitim Merkezi'ni (ASEM) de ziyaret ederek dönem açılışını gerçekleştirdi.

bsehir2018uialtay 1

bsehir2018uialtay 3

bsehir2018uialtay 4

bsehir2018uialtay 5

bsehir2018uialtay 6

bsehir2018uialtay 9

Yazdır