The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır'da Çinko ve Kurşun Madenleri Çıkartılacak

cinkomaden

Bozkır’da Çinko ve Kurşun Madenleri Çıkartılacak

Bozkır’ın Üçpınar mahallesinin Küçüksu yaylasında Volcan Metal firması tarafından kurulacak tesisle birlikte Çinko ve Kurşun madenleri çıkartılacak. Çıkarılacak maden için alt yapı çalışmalarına başlayan Volcan Metal firması, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ü ziyaret ederek çalışmaları istişare etti.

        Volcan Metal firması sahibi Ali Motlagh ve Volcan Metal Genel Müdürü Seyit Ahmet Özal, Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün’ü makamında ziyaret ederek yapılacak olan çalışmalar hakkında istişarede bulundular. Volcan Metal olarak tüm araç ve ekipmanları tamamladıklarını, alt yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başladıklarını söyleyen Volcan Metal Firması sahibi Ali Motlagh, ilk etapta 20 kişilik bir ekiple madenin çıkarılması için uygun ortamı oluşturacaklarını, akabinde ise daha büyük bir ekiple madenin çıkarılmaya başlayacağını belirtti. Motlagh, “ilk olarak madenin çıkarılacağı alanda alt yapı çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bozkır Belediyemizin yardımıyla birlikte inşallah maden çıkarma çalışmalarımız da yakın zamanda başlayacak. Firmamız Bozkır’a hem iş sahası anlamında katkı sağlayacak, hem de ülkemize önemli bir katkı sağlayacak. Belediye Başkanımız İbrahim Gün beye ilgilerinden ve yardımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

        Bozkır’ın yer altı kaynakları bakımından zengin olduğunu düşündüklerini, Osmanlı zamanında çıkarılan gümüş ve benzeri madenlerin işletmecileri tarafından yapılan ve günümüze kadar ulaşmış tarihi eserlerin bu düşüncelerini desteklediğini ifade eden Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır’a yatırım yapacak her firmaya gerekli desteği hiç çekinmeden vereceklerini belirtti. Bozkır’da çıkarılacak olan çinko ve kurşun madenlerinin özellikle Bozkır’ın istihdamına katkı sağlayacağını, bu istihdamın ilçeyi hem ekonomik, hem sosyal hem de gelişmiş bakımından önemli yerlere taşıyacağını sözlerine ekleyen Başkan Gün, Bozkır’da çinko ve kurşun madenlerini gün yüzüne çıkartacak olan Volcan Metal Firması yetkililerine de Bozkır’a yapacakları yatırımdan dolayı teşekkür etti.

Yazdır e-Posta