The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Büyük caminin restorasyonunda sona yaklaşılıyor

buyukcamirestbit 1

Selçuklu eseri büyük caminin restorasyonu devam ediyor

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore çalışmaları yürütülen Bozkır ilçe merkezinde Selçuklu eserlerinden olan büyük caminin restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

        Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, çalışmaların ramazan ayına kadar tamamlanmasını beklediklerini ifade etti. Restorasyon çalışmaları hakkında yüklenici firmadan bilgi alan Başkan Gün, caminin tüm ihtişamıyla yeniden Bozkır’a kazandırıldığını vurguladı.

         İlçe merkezinde bulunan büyük caminin restorasyonuyla birlikte diğer restoresi tamamlanan ve restorasyon çalışmaları devam eden tarihi yapıların ilçenin tarihi dokusunun önemini arttırdığını, tarihi yapıların ecdat mirası olarak korunmaya devam edileceğini söyleyen Bozkır Belediye Başkanı İbrahim Gün, Bozkır’da restore edilen tarihi yapılara değinerek sözlerinde şu ifadelere yer verdi, “Bozkır’da 3 yapımızın restoresi yapıldı, 2 yapının da restorasyon çalışmaları devam ediyor. 2016 yılında tarihi Selçuklu taş köprümüzün restorasyonu, tarihi belediye binamızın restorasyonu ve tarihi Osmanlı çeşmemizin restorasyonu tamamlanmıştı. Bugün 2 camimizin de restorasyonu devam ediyor. Söğüt mahallemizde bulunan Osmanlılardan kalma camimiz ve ilçe merkezinde bulanan Selçuklulardan kalma büyük caminin restorasyonu ise devam ediyor. Tarihi yapılarımızda bu denli büyük bir restorasyon çalışmalarının başlaması ve tamamlanması, tarihi miraslarımıza ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir. Tarihi yapılarımızın restorasyon çalışmalarında emeği geçen Karayolları Genel Müdürlüğümüze, Vakıflar bölge Müdürlüğümüze, Büyükşehir Belediyemize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

buyukcamirestbit 2

Yazdır e-Posta