The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Bozkır Kültür ve Sanat Festivali 5-6 Ağustosta

festival1

Bozkır Belediyesi, Bozkır’ın tarihine, kültürüne, sosyal yapısına ve yerel kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla 5-6 Ağustos tarihleri arasında ilçe merkezindeki anıt meydanında kültür ve sanat festivali düzenleyecek. Festivalde sahne alacak Ersan Er, Murat Başaran, Aycan Öner ve Mehmet Demirel gibi tanınmış sanatçıların yanı sıra yöresel kaşık oyunu Bozkır Folklor Ekibi ve Türk Halk Müziği sanatçıları da festivalde yerini alacak.

Festivalin yerel kalkınmaya katkı sağlamasını hedeflediklerini belirten Başkan Saygı, Festivalde Bozkır’ın tarihi yerlerinin, doğal güzelliklerinin, ulusal kendine has kaşık oyununun ve Bozkır tahininin öne çıkacağını belirterek bu güzelliklerin ulusal çapta tanıtımının yapılacağını vurguladı.

           İlçe tanıtımına ve yerel kalkınmaya fırsat sağlayacak olan festivale tüm Bozkırlıları ve çevre ilçelerde yaşayan vatandaşları davet eden Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “Kurban bayramının hemen öncesinde yapacağımız kültür ve sanat festivalimize ve sıla-ı rahim için tüm Bozkırlı hemşehrilerimizi ilçemize davet ediyorum” dedi.

           4 bin yıllık tarihi kale olan Zengibar Kalesinde doğa yürüyüşüyle başlayacak olan festival, daha sonra anıt meydanında mehteran takımıyla birlikte kortej yürüyüşüyle devam edecek. Akabinde anıt meydanında düzenlenecek olan etkinlikle festival başlayacak. Festival alanında stand kurmak isteyen vatandaşlarımız Bozkır Belediyesine müracaat edebilecekler.

Yazdır e-Posta