The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Tüm Haberler

Başkan Saygı'dan Evde Kal Çağrısı

65 yaş

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, ülke genelinde büyük tehlike oluşturan Coronavirüs’ün tehlikelerini en aza indirmek için tüm Bozkırlılara evde kalması, zorunlu durumlar haricinde dışarı çıkmaması çağrısında bulundu.

           Başkan Saygı, Bozkır’da şimdiye kadar Coronavirüs belirtisi olan şikayetlerle hastaneye veya sağlık ocaklarına başvuran olmadığını, mahallelerle hızlı bir bilgi akışı sağladıklarını ve olası herhangi bir olumsuz durumda acil müdahale için hazır olduklarını söyledi.

           Dünya genelinde hızla yayılan ve son 1 haftadır ülkemizde de yayılmaya başlayan Coronavirüs’ün yayılmasını en aza indirmek için vatandaşlara mecbur kalmadıkları sürece dışarıya çıkmamaları çağrısında bulundu. Şimdiye kadarki süreçte Bozkır’da salgınla alakalı bir vaka yaşanmadığını, vakanın yaşanmaması için tedbirlerin arttırıldığına dikkat çeken Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “şimdiye kadar Allah’a şükür ilçemizde Coronavirüs vakası yaşanmadı, Coronavirüs belirtisi olan şikayetlerle hastanemize ve sağlık ocaklarıma herhangi bir başvuru da olmadı. Ancak bu durum, salgının Bozkır’a görülmeyeceği anlamına gelmiyor. Kritik süreçte vatandaşlarımızın tedbirli olması, konuya hassas davranması büyük önem arz etmektedir. Zorunlu olmadığımız müddetçe dışarı çıkmayalım. 14 kurala hassasiyetle uyalım, yurt dışından veya şehir dışından gelen vatandaşlarımız yakın temaslardan özellikle sakınsın. Bu süre zarfında zorunlu ihtiyaçları gücümüzün yettiği kadar belediye olarak karşılayabiliriz. Özellikle temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın belediyemizi araması durumda ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

           Evde Kal Bozkırlı Kampanyasını Başlatıyorum

Coronavirüs tehlikesi etkisini yitirene kadar Bozkır genelinde “Evde Kal Bozkırlı” kampanyası başlattıklarını vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, konuşmalarını şu şekilde sürdürdü, “Tüm ilçe sakinlerimizden Coronavirüs tehlikesi etkisini yitirene kadar evinde kalmalarını özellikle rica ediyorum. Bugün itibariyle bu kampanyayı başlatıyorum. Bazı mahallelerimizde taziye, mevlüt okutma, düğün, piknik vb. kalabalık olunacak yerler için izin isteniliyor. Bunlara kesinlikle müsaade edilmeyecek, Belediye olarak taziye çadırı hizmeti bu süreçte hizmet vermeyecek. Düğün ve konferans salonumuz yine bu süreçte hizmet vermeyecek. Düğünlerini, nişanlarını, mevlütlerini vb. organizasyonlarını erteleyen vatandaşlarımız hiç kaygıya düşmesin. Coronavirüs etkisini yitirmeye başladığı andan itibaren daha önceden düğün salonumuzda yer ayırtan tüm hemşehrilerimize belediye olarak tüm kolaylıkları sağlayacağız. Ayrıca İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge kapsamında işyerlerini bu süreçte kapatmak zorunda kalan hemşehrilerimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu İstikrar Kalkanı destek paketiyle desteklenecek. Kapanan dükkanlarda çalışan işçilerimiz de Kısa Çalışma Ödeneğiyle bu kapsamda desteklenecek. İşverenin belediyemiz aracılığıyla İŞKUR’a başvurması halinde kurum tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra çalışanın hesaplarına destek yatırılacak. Tekrardan tüm Bozkırlı hemşehrilerimizin zorunlu olmadığı müddetçe evlerinden dışarıya çıkmamalarını önemle rica ediyorum. Panik yok, tedbir var” diye konuştu.

Yazdır e-Posta