The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Bozkır'dan Mehmetçiklere Selam

barışpınarı 11

S.Ü. Bozkır Meslek Yüksekokulu Barış Harekatına destek yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Eski Orman Bakanı Ak Parti Genel Merkez SKM Başkanı Harun Tüfekçi, Bozkır Kaymakamı Oltan Bayraktar, Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, kurum amirleri ve siyasi parti temsilcileri de katıldı.

           Yürüyüş öncesinde konuşan Bozkır Meslek Yüksekokulu Müdürü Ahu Cavlazoğlu, vatanımızın ve milletimizin bekası için, sınırlarımızın güvenliği için devletimizin yürütmüş olduğu Barış Pınarı Harekatını tüm üniversite ve akademik kadro olarak desteklediklerini belirtti. Üniversite olarak eğitimin yanında öğrencilerin manevi iklimlerine girebilmenin ve vatan sevgisinin en üst seviyeye çıkarılmasının da büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Müdür Cavlazoğlu, bugünkü etkinlikte görev alan ve yürüyüşe katılan başta öğrenciler olmak üzere herkese teşekkür etti.

           Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, yapmış olduğu konuşmasında Barış Pınarı Harekatının ülkemiz için bir zorunluluk haline geldiğini ve bu bağlamda terör odaklarının tek tek yok edildiğini vurgulayarak “Ülkemizin ve milletimizin selameti için, sınırlarımızın güvenliği için yürütülen Barış Pınarı Harekatına Bozkır olarak desteğimiz tamdır, devletimizin ve ordumuzun yanındayız. Bozkır, her zaman olduğu gibi bugün de daha güçlü bir iradeyle ordumuzun ve devletimizin yanındadır. Burada bulunan sevgili gençlerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin böylesine anlamlı bir etkinlikte en önde yer almasından dolayı büyük mutluluk duydum. Bu vesileyle programda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Barış Pınarı Harekatında önemli bir görev yürüten Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyor, şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Allah askerimizin ayağına taş değdirmesin, devletimize ve milletimize zeval vermesin” diye konuştu.

           Eski Orman Bakan Yardımcısı, Ak Parti Genel Merkez SKM Başkanı Harun Tüfekçi, Bozkır’ın vatan ve millet sevgisine her dönem şahit olduğunu, düzenlenen etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Tüfekçi, emeği geçenlere teşekkür ederek birlik ve beraberliğin daim olmasını diledi.

           Konuşmaların akabinde ilçe protokolü ve öğrenciler anıt meydanına kadar yürüdü ve anıt meydanında istiklal marşının okunmasıyla program son buldu.

barışpınarı 8

barışpınarı 1

barışpınarı 2

barışpınarı 3

barışpınarı 5

barışpınarı 6

Yazdır e-Posta

Belediye Meclisi Barış Pınarı Harekatına Destek İçin Toplandı

 

1 Kopya

Bozkır Belediye Meclisi, Belediye Başkanımız Sadettin Saygı'nın Başkanlığında Barış Pınarı Harekatına destek için toplandı.
Barış Pınarı Harekatına destek için toplanan Bozkır Belediye Meclisinde açıklamalarda bulunan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı ve meclis üyeleri ortak bildiriye imza attılar.

"Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.
Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir.
Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.
Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.
Bozkır Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.
Bu vesile ile geçtiğimiz hafta ebedi aleme uğurladığımız şehidimiz Yunus Mermer ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.
İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, kahraman askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.
Bozkır’ımız, Konya’mız ve ülkemiz; vatanının, milletinin, devletinin ve kahraman Mehmetçiğin her zaman yanındadır. Ne zaman üzerimize bir vazife düşse her zaman göreve hazırız. Allah yar ve yardımcımız olsun"

Yazdır e-Posta