The current Bet365 opening offer for new customers is market-leading Open Account Offer Bet365 Make a deposit of £10-£200 and then enter the 10-digit bonus code You can get a free bet right now when you open an account.

Meclis Kararları

2020 OCAK I. BİRLEŞİM MECLİS KARAR TUTANAĞI

2019 ARALIK II. BİRLEŞİM MECLİS KARAR TUTANAĞI

2019 ARALIK I. BİRLEŞİM MECLİS KARAR TUTANAĞI

2019 KASIM I. BİRLEŞİM MECLİS KARAR TUTANAĞI

2019/EKİM AYI OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI I.BİRLEŞİMİNİN 1.OTURUMUNA İLİŞKİN KARAR TUTANAĞI

2019/EKİM AYI OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI I.BİRLEŞİMİNİN 1.OTURUMUNA İLİŞKİN KARAR TUTANAĞI

BOZKIR BELEDİYE MECLİSİNİN 2019/EKİM AYI OLAĞANÜSTÜ MECLİS TOPLANTISI I.BİRLEŞİMİNİN 1.OTURUMUNA İLİŞKİN KARAR TUTANAĞI

                                                                                                Karar Tutanak No       :15

                                                                                               Karar Tutanak Tarihi  :16.10.2019

            KATILANLAR                        :                                KATILMAYANLAR       :             

Başkan   :Sadettin SAYGI                                         Üye       :Hayri AK

 Üye       :Mustafa ŞAHİN                                            “        :Ramazan SAĞLAM

               “          :Hüseyin ERDEM                                           “        :Halil YUVAKTAŞ                                                             “          :Hasan ÖZCAN     

   “          :Yusuf ER                                                      

   “          :Ali KOYUNCU

   “          :Yüksel ÖZ

   “          :L.Emre BAŞAR

   “          :Arif DURNA

   “          :Kıymet ALTINIŞIK

   “          :Meltem AYHAN

   “          :Mümine CENGİZ

   “          :Hasan ÖZKAYA

 Başkan :Sayın Üyeler, üyelerimizin çoğunluğu bulunduğundan, 2019/Ekim ayı olağanüstü meclis toplantımızın oturumunu açıyorum.

Meclis Üyelerimizden Hayri AK, Ramazan SAĞLAM ve Halil YUVAKTAŞ dilekçesi ile, 16.10.2019 günlü meclis toplantısına katılamayacağı için,  bu meclis toplantısında izinli sayılmayı talep etmektedir. Konu meclisimizce görüşüldü. Yapılan görüşme sonucunda; Meclis Üyesi  Hayri AK, Ramazan SAĞLAM ve Halil YUVAKTAŞ’ın 5393 sayılı Kanunun 32.maddesinin (2) fıkrası gereğince 16.10.2019 günü yapılan meclis toplantısında izinli sayılmasına oybirliğiyle karar verildi. Daha sonra gündem maddesinin görüşülmesine geçildi.

1-BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK OLUNMASI  :

Başkan:Değerli Meclis Üyelerimiz,

Bozkır Belediye Meclisimizin “Barış Pınarı Harekâtı” ile ilgili açıklamasını paylaşmak için huzurlarınızdayım.

Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekâtını başlatmıştır.

Öncelikle bilinmelidir ki bu harekât Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur. Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vaadetmektedir.

Barış Pınarı Harekâtı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.

Ülkemizin bu harekât ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekât, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir.

Bozkır Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtında ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz.

Bu vesile ile geçtiğimiz hafta ebedi aleme uğurladığımız şehidimiz Yunus Mermer ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum.

 İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, kahraman askerimize muvaffakiyetler diliyoruz.

Bozkır’ımız, Konya’mız ve ülkemiz; vatanının, milletinin, devletinin ve kahraman Mehmetçiğin her zaman yanındadır. Ne zaman üzerimize bir vazife düşse her zaman göreve hazırız. Allah yar ve yardımcımız olsun.

“Barış Pınarı Harekâtı” ile ilgili yapılan bu açıklama meclisimizce oybirliği ile onaylandı.

Başkan :Sayın Üyeler, 2019 yılı Ekim ayı olağanüstü meclis toplantımızın gündeminde bulunan maddenin görüşülmesini burada tamamlamış bulunuyoruz. Toplantıya oybirliğiyle son verildi.  

            Meclis Başkanı                          Katip Üye                                   Katip Üye

            Sadettin SAYGI                   Hüseyin ERDEM                        L.Emre BAŞAR

Yazdır e-Posta