Tüm Haberler

BAŞKAN SAYGI'NIN MEVLİD KANDİLİ MESAJI

77Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı Kainatın Efendisi Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed(s.a.v)'in doğum günü olan Mevlid Kandili münasebeti ile ilgili bir mesaj yayınladı.
Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed'in doğumunun 1449.yıl dönümünün idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Saygı,Mevlid Kandili'nin tüm insanlık için sevgi,hoşgörü,adalet ve huzur getirmesini diledi.
Sevgili Peygamber Efendimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmemiz gerektiğini belirten Başkan Saygı,Ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde mübarek geceleri birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz. Mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı bu manevi günlerde yaşlıların, hastaların, eş-dost ve akrabaların gönüllerini hoş tutmalıyız.
Bu anlamlı gecenin barış, huzur ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını diliyorum. Tüm milletimizin ve İslam âleminin Mevlid Kandili'ni en içten dileklerimle kutluyor, ülkemize ve tüm insanlık âlemine sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.''dedi.

Yazdır e-Posta