Tüm Haberler

BOZKIR MYO’DA MEZUNİYET HEYECANI YAŞANDI

Bozkır MYOBozkır Kaymakamı Fatmagül Dalmış,Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı,ilçe protolü ve öğrenci ailelerinin katılımıyla Selçuk Üniversitesi Bozkır Meslek Yüksekokulu’nda 2021-2022 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Törende günün anlam ve önemi adına ilk olarak sahneye çıkan Yüksekokul Müdürü Emin Emre Öztürk “Edindiğiniz bilgi birikimi ve aldığınız diplomalarla gerek mesleki anlamda gerekse sosyal yaşantınızda kendinizi geliştirerek daha iyi yerlere geleceğinizi temenni ediyoruz. Ülkemiz ve milletimiz için nice başarılı projelerde adınızın olacağına inancımız tamdır. Bizlere her zaman destek vererek yalnız bırakmayan Bozkır Kaymakamız Sayın Fatmagül Dalmış’a Belediye Başkanımız Sayın Sadettin Saygı’ya ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum ”dedi.

Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı ise “Bizim Bozkır’ın insanı bağlayan bir yönü vardır. Bugün mezun olan arkadaşlarımız Bozkır’dan ayrıldıktan sonra bu dediğimi anlayacaktır. Bozkır Meslek Yüksekokulu’nda okuyan her bir öğrencimizi aile şefkati ile kucaklayarak onları kendi evlerinde hissetmeleri için desteğimizi her zaman vermeye çalıştık. Mezun olan öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum. Unutmasınlar ki onların ikinci memleketi olarak bizler yanlarındayız. Her zaman gönül kapılarımız sonuna kadar açıktır” dedi.

 

Günün anlam ve önemi konusunda kürsüye son olarak çıkan Bozkır Kaymakamı Fatmagül Dalmış “ Değerli aileler, mezunlarımızın değerli yakınları; öğretim görevlilerimizin devraldığı emaneti sahiplerine iade etme vakti geldi. Sevgili öğrenciler; Bugün bende yaklaşık 10 yıl önce sınavlarımdan dolayı yaşayamadığım mezuniyet heyecanını sizlerle birlikte yaşıyorum. Gelecek hayatlarınızda birbirinden güzel işlerde imzanızın olmasını temenni ediyorum. Bugünden itibaren yepyeni yaşam deneyimlerini içinde barındıran süreç başlıyor. Var olan becerilerinizi geliştirmeye devam edin. Her ne iş yapıyorsanız elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın.” dedi.

Mezuniyet töreni öğrencilerin bölüm hocalarından diplomalarını alması ve ardından  tüm mezun olan öğrencilerin mezuniyet keplerini havaya atmasıyla sona erdi.

Yazdır e-Posta