Birimler

Bozkır'da Kurbanlık Hayvan Satım ve Kesim Yerleri Belli Oldu

modernmezbahane 3

Bozkır Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Yerleri Belli Oldu

Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla ilçede yapılacak olan canlı hayvan kesimlerinin satış ve kesim yerleri belli oldu.

           Bozkır Belediyesi tarafından belirlenen kurban satış yerine(eski soğuk hava deposu yanı) kayıtlar başladı. Kurban satış yerinden yer almak isteyen vatandaşlar, Bozkır Belediyesi Tahsilat merkezine başvurularını yapmaya devam ediyor.

Kurban kesim yeri Modern Mezbahane     

           2018 yılında yapımına başlanılan ve 2019 yılında yapımı tamamlanarak ruhsat alınan modern Bozkır mezbahanesi, kurban kesim yeri olarak belirlendi. Kurbanlık hayvanların modern, hijyenik ve helal bir şekilde kesiminin yapılacağı modern mezbahane, her yönüyle vatandaşlara kolaylık sağlıyor. Kurbanlık hayvanların kesimleri ise Bozkır Belediyesi ekiplerince yapılacak.

           Modern Mezbahaneyle Kesimler Artık Daha Kolay

2018 yılında yapımına başlanılan ve 2019 yılı itibariyle ruhsatı alınarak faaliyete geçen modern Bozkır mezbahanesi, Bozkır’da hayvan kesimlerini kolaylaştıracak. Kurban Bayramından itibaren kesimlerin yapılmaya başlayacağını vurgulayan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, modern mezbahane ile birlikte helal ve hijyenik kesimlerin yapılacağını, vatandaşların kesim için başka yerlere gitmelerine gerek kalmadığını, bu sebeple mezabahanenin Bozkır’a yapılmış en büyük hizmetlerden bir tanesi olduğunu söyleyerek mezbahanenin Bozkır’a hayırlı olmasını diledi.

modernmezbahane 1

modernmezbahane 2

Yazdır e-Posta

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile